Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Każdy wybierając się w podróż powinien przede wszystkim przygotować się do wyjazdu. Jeszcze zanim wykupimy imprezę należy sprawdzić datę ważności paszportu. Standardowo powinien on być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od dnia powrotu do kraju. Każdy podróżujący ma obowiązek zapoznania się z aktualnymi przepisami paszportowymi i wizowymi obowiązującymi w danym kraju docelowym.

Ważne jest, aby każdy podróżnik zapoznał się z charakterystyką i zwyczajami panującymi w danym kraju, do którego zamierza się udać. Jeżeli wybierają się Państwo do krajów bardziej egzotycznych należy się również zapoznać z obowiązującymi tam szczepieniami, jeżeli w ogóle takowe są wymagane.

Wizy w Europie

- Gdzie w Europie trzeba mieć wizę?

- W Europie tylko na wyjazd do Rosji, na Białoruś i do Turcji. Przy czym wizę do Turcji można załatwić bez problemów już na lotnisku po wylądowaniu w Turcji.

Ubezpieczenie

Każdy Touroperator, z którym współpracuje Nasze biuro podróży zapewnia swoim klientom podstawowy pakiet ubezpieczeń na czas wykupionej przez Państwa imprezy.

Jaki bagaż podręczny na tanie linie lotnicze?

Wizzair

Czym się różnią bagaże wnoszone na pokład samolotu? – ROZMIAREM!

1. Mały bagaż podręczny:

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

2. Duży bagaż podręczny:

Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami.

Rynair

Jeden bagaż podręczny o wadze do 10kg i maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20cm oraz dodatkowa mała torebka 35 x 20 x20cm.

Easy Jet

Jeden bagaż bagażu podręczny o wymiarach nie większych niż 50 x 40 x 20 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Takie wymiary gwarantują możliwość umieszczenia bagażu w schowku nad siedzeniem lub, w razie konieczności, pod fotelem znajdującym się przed Tobą.